Zvolte si typ nemovitosti

Uvažujete o novém bydlení v Rožnově pod Radhoštěm?

Uvažujete o novém bydlení v Rožnově pod Radhoštěm?

Město Rožnov pod Radhoštěm leží v údolí Rožnovské Bečvy mezi Radhošťskými Beskydami a Vsetínskými vrchy. Nádherné okolí Rožnova je přímo předurčeno pro rekreaci a sport. Město je křižovatkou turistických cest a cyklistických tras. Je vybaveno řadou sportovišť pro zimní i letní sporty a má v okolí několik moderních lyžařských areálů.

Bydlení je totiž v regionu žádaným artiklem a města na celém Valašsku dlouhodobě řeší bytovou krizi a odliv obyvatel. Rožnov pod Radhoštěm, tak může nabídnout snadno dostupnou práci a hezké prostředí, ale lidé jednoduše volné a cenově vstřícné bydlení nenajdou.

Jaký je tedy současný stav realit v Rožnově a jejich cena?

Volných bytů je minimum. To jak v panelové, tak cihlové starší zástavbě. Ty byty, co jsou v nabídkách, jsou nesmyslně drahé. Kdo chce dnes bydlet v prostorově větším bytě, pořídí třípokojový byt po rekonstrukci za dechberoucí cenu, která se pohybuje klidně okolo dvou a půl milionu korun, ale i více. Někdy dosahují ceny bytu ceně staršího rodinného domu v méně žádané lokalitě.

Za poslední 2 roky se situace změnila k lepšímu. Pomoci mají městské projekty či vstup soukromých investorů. Právě díky projektům, do nichž se pouštějí soukromí investoři byl již zrealizován projekt Jižní byty. Zde bylo vybudováno třicet bytů a až sto bytů pak přinese projekt v lokalitě Harcovna. Výstavba projektu v městské lokalitě Písečná je rozdělena na dvě části a celkem se bude jednat o 97 nových bytových jednotek.

Pracovní příležitosti v Rožnově?

Nové pracovní příležitosti zvyšují životní úroveň místních obyvatel, tudíž stoupá poptávka i po nemovitostech k bydlení či rekreaci. Lidé v dnešní době hledají klid a přírodu. Pokud je zajištěn ještě nádherný výhled a přístupná příjezdová cesta, taková nemovitost se prodává velmi rychle. Takové nemovitosti se dají prodat i za pár dní. Tyto nemovitosti lidé poptávají přímo k bydlení, nikoliv jenom k rekreaci.

Největší zájem je o menší rekreační chaty, které jsou cenově dostupné do 1.500.000 Kč a umístěné v turisticky zajímavých lokalitách. Velká poptávka je i po chatách a chalupách ve stylu dřevěnice s větším pozemkem či lesem. Tyto nemovitosti poptávají především lidé pro vlastní potřebu, ale i jako investiční příležitost. Zejména zájemci z Ostravy, Brna a Olomouce mají velký zájem o Beskydy. Dobrým dojezdem a rozvojem turistiky z posledních let je oblast Rožnovska a Bečev pro ně velmi zajímavá. Dále je třeba přihlédnout k faktu, že téměř celá lokalita je v Chráněné krajinné oblasti a stavby dalších rekreačních objektů jsou prakticky vyloučeny. Zájem ze strany kupujících je i o koupi menších domů, které většinou kupují za účelem následné rekonstrukce. Takových nemovitostí je však v kraji také nedostatek. Proto zdejší nemovitosti neztrácejí na hodnotě.

A stavební pozemky?

Nedostatkovým zbožím se také v Rožnově a okolí stávají stavební pozemky. Zejména v klidných lokalitách převyšuje poptávka nabídku. Cena za pozemek pro výstavbu rodinného domu je ještě kouzelnější a umí se vyšplhat i na dva tisíce korun za metr čtvereční. Stává se Rožnov jedním z nejdražších míst pro bydlení ve Zlínském kraji?

Autor článku: Martina Trojáčková

Zpět na Články