Zvolte si typ nemovitosti

Nemovitosti ve městě Kopřivnice

Nemovitosti ve městě Kopřivnice

V okrese Nový Jičín rozprostírá se malebné město Kopřivnice. Známé je především tím, že se stalo sídlem automobilky Tatra. I kvůli ní se sem sjíždí řada turistů – především milovníků automobilů. Samozřejmě má město více předností, kdy za zmínku stojí určitě zimní stadion, který je pro milovníky hokeje důležitým místem.

Nejen mnoho pracovních příležitostí, ale také touha města neustále zvelebovat okolí. I to jsou důvody, proč zájem o bydlení v Kopřivnici každým rokem roste. Realitní kanceláře, stejně jako realitní makléři mají tak neustále napilno. V blízké době má například dojít ke zútulnění prostoru před technickým muzeem. Zdejší prostranství naprosto změní svou tvář. Dojít by mělo předně k zasazení množství zeleně a obecně k vyčištění okolí.

Prodej a pronájem domu – Kopřivnice

Počet zájemců o bydlení ve městě Kopřivnice však roste dlouhodobě. Nachází se zde řada možností, jak trávit volný čas nejen s partnery, ale také s dětmi.

Stejně jako v jiných městech v České republice, i v Kopřivnici se pozornost zájemců o rodinné domy upíná směrem k zahradě. Trend letního grilování a zimních radovánek kousek u domu stále přetrvává a zahrady se stávají jednou z podmínek rodinného bydlení. Realitní makléři se proto snaží shánět nemovitosti, k nimž by náležela alespoň menší zahrádka. Tím se splní požadavek na zeleň. O splnění dalších požadavků, jako je vyšší komfort z hlediska hluku a soukromí, se už dům postará sám.

Prodej a pronájem bytu – Kopřivnice

Mezi zájemci o nemovitosti v Kopřivnici však nenajdeme jenom rodiny s dětmi hledající rodinný dům. Najdou se mezi nimi také jedinci hledající ideální byt, který jim bude útočištěm či první zkouškou toho, jestli zvládnou žít s partnery pohromadě nebo bez pomoci rodičů. Problematiku tohoto typu bydlení řeší aktivně město, dokonce ji zařadilo i do dokumentu na rozvoj města. Realitní kanceláře proto očekávají, že prodej bytu bude ještě více než dnes do budoucna aktuálnějším tématem.

Pozemky – Kopřivnice

Pozemky jsou v Kopřivnici (stejně jako v jiných částech republiky) nedostatkovým zbožím. Když se na prodej pozemku narazí, vysoké ceny zájemce rychle odradí. Co by mohlo pomoct, tak připravovaný projekt v okrese Nový Jičín, ke kterému se schyluje. V rámci něj by mělo dojít k vybudování až třiadvaceti stavebních parcel, které by tak mohly vyplnit (alespoň z části) aktuální díru na trhu. Problémem je však to, že parcely nebudou dostupné přímo v Kopřivnici, ale v části Nového Jičína – v Žilině.

Jelikož je však část Nového Jičína od Kopřivnice, co by kamenem dohodil, najdou se zájemci o stavební pozemky na prodej i z této lokality. To okresní město utvrzuje v domněnce, že nemovitosti půjdou doslova “na dračku”. Podobných možností, jak získat pozemky za pravděpodobně velice atraktivní ceny, nebývá mnoho.

Další nemovitosti – Kopřivnice

I když se nabídka nemovitostí na prodej ve městě Kopřivnice zmenšuje, stále se najdou atraktivní inzeráty. Zatímco vloni rostl zájem o prodej nemovitosti v podobě chat a chalup, v roce 2021 se očekává vzrůst zájmu o kancelářské prostory, případně zvýšená poptávka po pronájmu kanceláří. Zaměstnanci by se z domova měli opět přesouvat do sídel společností a kanceláře jim opět mají být pracovním zázemím.

Financování nemovitostí

Financování nemovitostí bývá zpravidla formou hypotéky. Zájem o tento typ úvěrů je velký, a to díky přijatelným hypotečním sazbám, které banky nabízí. Jelikož zájem o hypotéku přetrvává i přes panující krizi, dá se očekávat, že letos dojde ke zvýšení úroků. Jaké výše se nakonec dotknou, to je pouze otázkou. Nepředpokládá se však, že by došlo k razantnímu zdražení.

Reality Kozlovice, Krhová, Zašová, Zubří, Velká Lhotka

V blízkosti města Kopřivnice se nacházejí krásné lokality, jako je Příbor, Štramberk, Veřovice nebo Kozlovice. Atraktivní jsou i další menší obce a města, jako je Mořkov, Lichnov, Tichá či Bordovice.. Zde také najdete lákavé stavební pozemky a rodinné domy na prodej.

  • Kozlovice
  • Příbor
  • Štramberk
  • Veřovice
  • Mořkov

Proč bydlet nebo hledat nemovitosti v Kopřivnici?

1.Krásné městské zázemí, které se stále zútulňuje
2.Spojení městského pohodlí a klidu přírody
3.Veškerá občanská vybavenost v okolí
4.Mnoho kulturních, sportovních a volnočasových aktivit
5.Atraktivní podmínky pro rodinný život

Autor článku: Martina Trojáčková – realitní specialistka
Tel.kontakt: 777 330 631

Zpět na Články