Frenštát pod Radhoštěm je město rozpínající se v Moravskoslezském kraji, konkrétně v okrese Nový Jičín. Díky svým pamětihodnostem, bohatým kulturním či sportovním možnostem, stále se zvyšujícím množstvím nabízených realit i pracovním příležitostem patří k místům, kde lidé chtějí žít svůj rodinný život. I díky tomu se nejeden realitní makléř či realitní specialista zaměřuje na tuto atraktivní část České republiky. Řada z nich zde má i svou realitní kancelář.

Stejně jako v jiných atraktivních městech, i ve Frenštátě pod Radhoštěm jsou nemovitosti velmi žádané. Samozřejmě se zde najdou zdatní investoři nabízející své nemovitosti k pronájmu či prodeji, ale i město se snaží zvýšit množství nabízených nemovitostí. Aktivně se rekonstruují starší městské objekty, kde vznikají reality ve vyšším standardu a je velká poptávka po těchto typech nemovitostí. Realitní makléř nebo realitní specialista, který se zaměřuje na tuto lokalitu, tak má skvělý přehled o těchto realitách a je jednodušší tedy oslovit přímo makléře na tuto lokalitu, než hledat v realitních kancelářích či celorepublikových serverech.

Prodej a pronájem domu – Frenštát pod Radhoštěm

Prodej či pronájem rodinného domu jsou Frenštátě pod Radhoštěm vyhledávané hlavně u rodin s dětmi. S rostoucím zájmem o žití v této atraktivní části České republiky se zvyšuje i zájem o domy na prodej, kde by se podle starého známého rčení mohl zasadit strom a následně založit rodina. Město se sice aktivně snaží rekonstruovat starší objekty, kde by mohly vzniknout nové bytové jednotky. Ze strany kupujících je větší zájem o koupi rodinného domu a to ze dvou důvodů – soukromí a zeleň. Hitem posledních let se stalo grilování a to zahrada u rodinného domu nabízí. Proto je zájem o koupi vyšší než o prodej domů (RD).

Pro zájemce je klíčové mít k dispozici zahradu či více prostoru, což pronájem rodinného domu, případně koupě rodinného domu ve Frenštátě pod Radhoštěm zajišťuje. Další předností těchto realit je také vyšší komfort bydlení z hlediska hluku i soukromí či to, že je člověk svým vlastním pánem na vlastním pozemku. To tedy platí v případě prodeje domu, nikoliv v případě pronájmu domu, kdy platí prakticky stejná pravidla jako v případě pronájmu menší bytové jednotky.

Prodej a pronájem bytu – Frenštát pod Radhoštěm

Obecně platí, a to i ve Frenštátě pod Radhoštěm, že tam, kde je více zájemců o bydlení v dané lokalitě, bude i lepší občanská vybavenost. Pronájem bytu je však atraktivnější hlavně pro mladé jedince či páry, jež se touží osamostatnit nebo zkusit žít takzvaně “na hromádce”. Bytů na prodej však ubývá i v tomto koutu republiky a levný výkup bytů zde moc nečekejte.

Makléř Frenštát pod Radhoštěm

Pozemky – Frenštát pod Radhoštěm

Nejen ve Frenštátě pod Radhoštěm, ale obecně na celém území Nového Jičína je nedostatek pozemků na prodej. Pozemky jsou zde stejně nedostatkovým zbožím jako jinde bytové jednotky. Mnozí si o prodeji pozemku nechávají už jenom zdát a to kvůli vysokým cenám v této lokalitě. Tento problém by však do budoucna měl vyřešit dlouho připravovaný projekt v okrese Nový Jičín, v rámci kterého se plánuje vybudovat rovnou třiadvacet stavebních parcel. Že by se sen o vlastním stavebním pozemku přece jenom zčásti naplnil?

Bohužel se nově vybudované stavební parcely  budou nabízet v části Nového Jičína, část Žilina než přímo ve městě Frenštát pod Radhoštěm. Předpokládá se, že pozemky vybudované v rámci tohoto projektu půjdou doslova “na dračku”. Je zřejmé, že  obrovské množství žadatelů či zájemců o stavební pozemek si brousí zuby na nově vybudované parcely.

Další nemovitosti – Frenštát pod Radhoštěm

I když nemovitostí na území města Frenštát pod Radhoštěm ubývá, stále jsou některé nemovitosti na prodej. Jelikož vzrostl zájem o chaty či chalupy, někteří majitelé se rozhodli právě pro prodej dřevěného obydlí, kam se lidé mohou uchýlit během volného víkendu. Kromě prodeje nemovitostí a odkupu nemovitostí se ve městě aktivně pronajímají prostory. Předpokládá se, že v roce 2021 opět vzroste popularita pronájmu kanceláří, od kterých řada firem z důvodu koronavirové krize upustila.

Financování realit

Financování nemovitostí bývá nejčastěji formou hypotéky. Ta je nyní velmi atraktivní, a to díky nízkým úrokovým sazbám. Předpokládá se však jejich opětované zvýšení čili v tomto případě platí víc než kdy jindy – není čas ztrácet čas.

Reality Rožnov pod Radhoštěm, Trojanovice, Kunčice pod Ondřejníkem, Tichá

V blízkosti města Frenštát pod Radhoštěm se nacházejí krásné lokality jako je  Rožnov pod Radhoštěm a v menších městech jako je Trojanovice, Kunčice pod Ondřejníkem, Čeladná, Kozlovice, Tichá. Tyto lokality také nabízí krásné stavební pozemky a rodinné domy na prodej.

Makléř Frenštát pod Radhoštěm

Proč bydlet nebo hledat reality ve Frenštátu pod Radhoštěm?

  1. Město bohaté na pamětihodnosti a architektonické skvosty
  2. Krásná příroda v okolí města
  3. Řada kulturních a sportovních možností
  4. Velké množství cukráren, kaváren či restaurací
  5. K dispozici vše, co se ke spokojenému životu potřebuje
  6. Dobrý dostupnost do Frýdku-Místku i Ostravy.

 

Autor článku: Martina Trojáčková – realitní specialistka
Tel.kontakt: 777 330 631

 

Další zajímavé články zaměřené na lokální nemovitosti v okolí